Styrelsen

Ordförande

Ordförande

Per von Hofsten
ÖNH-kliniken
Hallands sjukhus Halmstad
301 85, Halmstad
Tel. 035-131435
per.vonhofsten@regionhalland.se

Vice ordförande

Vice ordförande

Måns Eeg-Olofsson
ÖNH-kliniken
Sahlgrenska Univ. sjukhuset
413 45 Göteborg
Tel. 031-341 1000
mans.eeg-olofsson@vgregion.se

Vetenskaplig sekreterare

Vetenskaplig sekreterare

Ann Hermansson
ÖNH SUS
221 85 Lund
ann.hermansson@skane.se

Skattmästare

Skattmästare

Joakim Grendin
ÖNH-kliniken, Östersunds sjukhus
Region Jämtland-Härjedalen
831 83 Östersund
joakim.grendin@regionjh.se

Facklig sekreterare

Facklig sekreterare

Mathias von Beckerath
ÖNH-kliniken
Universitetssjukhuset i Örebro
701 85 Örebro
019-602 10 00
mathias@beckerath.se<

Ledamot

Ledamot

Diana Berggren
ÖNH-kliniken
Norrlands Universitetssjukhus
901 85 Umeå
diana.berggren@umu.se

Ledamot

Ledamot

Malin Wendt
POC ÖNH
Karolinska Universitetssjukhuset
Stockholm
malin.a.wendt@sll.se

Adjungerande

Adjungerande från Otoliten

Adjungerande från Otoliten

Hedvig Olander
ÖNH-kliniken
Falu lasarett
Falun
otoliten@gmail.com,
hedvig.emelie.olander@gmail.com 

Adjungerad från Svensk Privat ÖNH-förening (SPÖ

Adjungerad från Svensk Privat ÖNH-förening (SPÖ

Mats Engström
ÖNH-mottagningen i Läkarhuset
Kungsgatan 43
753 21 Uppsala
matsgengstrom@gmail.com

Valberedning

Ordförande valberedningen

Ordförande valberedningen

Göran Laurell
ÖNH-kliniken
Akademiska sjukhuset
751 85 Uppsala
goran.laurell@surgsci.uu.se

Ledamot valberedningen

Ledamot valberedningen

Svante Hugosson

Ledamot valberedning

Ledamot valberedning

Daniel Nordanstig
ÖNH-kliniken
Helsingborgs Lasarett
251 87 Helsingborg
daniel.nordanstig@skane.se

Tidigare styrelse

Tidigare styrelser SFOHH (pdf)

X